Çalışan Öğrencinin Kyk Bursu/kredisi kesilir mi?

Çalışan Öğrencinin Kyk Bursu/kredisi kesilir mi?

Kyk Wi-Fi Sorunları

Kyk Wi-Fi Sorunları

Bu Bölümü Seçen Öğrencilere Asgari Ücret Kadar Burs verilecek

Bu Bölümü Seçen Öğrencilere Asgari Ücret Kadar Burs verilecek

Devler Ligi Yarı Final Maçları Başlıyor

Devler Ligi Yarı Final Maçları Başlıyor

Osmanlı’nın Kut’ül Amare zaferinin yıl dönümü

Osmanlı’nın Kut’ül Amare zaferinin yıl dönümü

Global spor anlayışı: FUTBOL
  • Ana Sayfa » Spor
  • 20 Şubat 2018 - 20:55:34
Global spor anlayışı: FUTBOL

Merhabalar,

Yazın hayatımdaki ilk yazım olduğundan dolayı şu anı değil genelden bahsedeceğim. Spor denilince ülke,toplum,millet fark etmeksizin ilk akla gelen kuşkusuz; FUTBOL… Küresel dünyada ekonomik anlamda devasa rakamların dolaştığı futbol, gün geçtikçe daha da revaçta olmaktadır. Tabii ki ABD de NBA, Kanada da Hokey ilk sıradadır. Ancak dünya genelinde ele aldığımızda futbol ilk sıradaki yerini korumaktadır.

Bu konuda başı çeken İngiltere, takımları ve bütçesiyle neden başı çektiğinin tesadüfi olmadığını göstermektedir.Örnek verip somutlaştırmak gerekirse; İngiltere Premier League de en alttaki düşme potasında ki takımın bütçesi dahi bir başka Avrupa ülkesindeki şampiyonluğa oynayan takımla aynı olabilmektedir.

Futbol bazı ülkeler için ise yaşam tarzı haline gelmiştir.Brezilya… Yoldan geçen her 10 kişiden 7 si 8 i futbolun içinde veya ilgilenen ya da seven tarafta. Ama mutlaka işin farkında. Bazı ülkeler ise milli takımlarındaki forma renklerini rakibi ürkütmek için kullanmaktadır. Kim mi tabiki portakallar. Evet Hollanda. Milli takım forma rengi turuncu. Amaç ise; turuncu renk karşısındaki kişilere olduğundan daha çokmuş izlenimi verir. Yani yan yana gelmiş 11 kişi sanki daha fazlaymış gibi rahatsız edici bir konuma gelir. Bu da Hollanda açısından tabikide lehte bir durumdur. Bir başka örnek panzerler,Almanlar. Almanlar denilince akla gelen ilk söz; top döner durur Almanlar kazanır. Tabi Almanlar disiplinden şaşmadan ve başarının tesadüfi olmadığının farkında olarak futbol oynarlar. Bu lakapta onları gitmiş. Ne dersiniz?

Kısacası yazımda da belirttiğim gibi uluslararası areneda birinci sıradaki futbol, gün geçtikçe artan ekonomik yapısıyla yerini  sağlamlaştırmıştır. Oynayana ve izleyene zevk veren bu spor dalı konusunda ileriki yazılarımda daha farklı yönlerini, tarihini, milli takımlar ve klübler hakkında özel bilgiler, liglerin derinlemesine bilgileri ve sayısal değerleri,güncel maçlar ve her açıdan sadece futbol hakkında düşüncelerimi siz okurlarımla paylaşacağım.

“BEN FUTBOLDAN AYRI KALDIĞIMDA, AĞZINDAN EMZİĞİ ALINMIŞ BİR BEBEKTEN FARKIM KALMAZ.”

RUUD GULLIT

Join the Forum discussion on this post

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz