kyk ücret korona

Koronavirüs tatilinde KYK yurt ücreti ödenecek mi?

Koronavirüs nedeniyle Üniversiteler 3 hafta 16 Mart-06 Nisan-2020 tarihleri arası tatil edilmişti son gelişmeler doğrultusunda  YÖK tarafından üniversitelerde bahar dönemi sonuna kadar yüz yüze örgün öğrenime ara verilmiştir.

YÖK’ün bu kararından sonra KYK’da kalan öğrencilerin Yurt ücreti ödeyip ödemeyeceği merak konusuydu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaların ardından son durum hakkında bilgi edinmiş oldu. Peki, KYK yurt ödemesi için son durum ne olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

Mart ayında yurt ücretini ödeyen öğrencilere 16-31 Mart tarihlerini kapsayan 15 günlük yurt ücreti iadesi yapılacak,

Mart ayında yurt ücretini ödemeyen öğrencilere ise 01-15 Mart tarihlerini kapsayan 15 günlük ücreti güvence bedellerinden mahsup işlemi yapılacak öğrenciden ücret talep esilmeyecektir.

Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için yurt ücreti de talep edilmeyecektir.

Ayrıca;Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğrencilerimizin kredi ve burs ödemelerinde de herhangi bir kesinti yapmıyoruz. Yine öğrencilerimizin kredi geri ödemeleri, Nisan, Mayıs ve Haziran ayı için ilave bir maliyet yansıtılmadan ertelenebilecek” dedi.

Hakkında habibe

Merhabalar YurtTube.com İnternet sitesini kurmamdaki amaç adında da anlaşılacağı üzere yurtçuların yeri,Yurtçuların alanı yani sizin yeriniz burada Yurtlarda yaşanan sorunlar ve personel sorunları dile getirilmekte personelin çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla çeşitli uygulamalar hazırlanmakta, personel görevde yükselme sınavına ilişkin testler,denemeler sunulmaktadır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kyk İzin Nasıl Alınır?

Kyk yurt izin işlemleri, kyk gencizbiz yurt izni,rapor izinden düşer mi,İzin sürem ne kadar?sorularının cevapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.