Kategoriler
Krediler

KYK Ara Sınıf Burs Başvuruları

KYK Ara Sınıf Burs Başvuruları

KURUMDAN İLK DEFA BURS / ÖĞRENİM KREDİSİ ALMAK İÇİN MÜRACAATTA BULUNACAK ÖĞRENCİLERİN YAPACAKLARI İŞ VE İŞLEMLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Üniversiteye ilk defa kayıt yaptıran öğrencilerin burs/öğrenim kredisi müracaatları, ÖSYM sonuçları açıklandıktan sonra Kurumun www.kyk.gov.tr web adresinden kabul edilmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

0 Paylaşımlar

Yazar Emre Ceylan

Amacım okuyucuları güldürmek, güldürürken düşündürmek, düşündürürken bilgilendirmektir.Faydalı olabiliyor isem ne mutlu

“KYK Ara Sınıf Burs Başvuruları” için 12 yanıt

Merhabalar bn yuksek lisans ogrencisiyim sanirim basvurular basladi yurt burs 1.yedek bitti 2 ve 3. Yedek basvurularini mi takip etmem gerekiyor yardimci olursaniz cok sevinirm

Merhaba, ben 2015-2016 yılında üniversiteye kaydoldum o sene kaydımı dondurdum. Bu sene 1. sınıftan başlayıp ilk defa kyk yurt başvurusunda bulunacağım. Ben şimdi ara sınıf mı oluyorum ?

Bu sene arasinif kyk yurr baavurulari ne zman basliyo? Ve benim kaydim aidat odemesini ozel sebeplerden kacirdigim icin kykdan silindi tekrar cikma ihtimali nedir ??

Merhabalar kyk arasınıf başvuruları normal yurt başvurularıyla birlikte yapılmaktadır.bu konudaki açıklama şöyle;Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile, ara sınıf ve yurt içi yurt dışı değişim programına katılan öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra Kurumumuz internet sayfası http://www.kyk.gov.tr adresinden yapılmaktadır.
Yurt çıkma oranı yurdun kontenjanına göre değişir talebi çok olan bir yurt ise doğru orantılı olarak yurt çıkma oranı düşecektir.slmlar.

Merhaba. Ben dört yıllık öğrenim süremin içinde sadece son iki yıl kredi aldım. Şimdi okulum uzadı, 5inci yılımdayım. Her öğrencinin Dört yıl kredi hakkı olduğunu biliyorum. O halde Ben bu sene de kredi alabilir miyim? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.