burs başvuruları
burs başvuruları

KYK borçları silinecek mi?

KYK kredi ve borçlarında son durum, geçtiğimiz aylarda KYK borçlarının silineceğine dair iddiaların ardından gündeme geldi. Milyonlarca vatandaşlar hükümet yetkililerinin KYK borçlarıyla ilgili atacağı adımları takip ederken beklenen açıklama AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’dan geldi. Muş, KYK borçlarının erteleneceği sinyallerini verdi. Peki, KYK borçları silinecek mi? İşte, KYK borçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

KYK borçları gündemde araştırılan konu başlıkları arasında yer almaya devam ediyor. KYK kredi borçları yani öğrenim kredisi ile ilgili yeni gelişme 62 maddelik torba yasa taslağında yer alıyor. Buna göre, KYK borçları ertelendi mi, silinecek mi? İşte konuya dair detaylı bilgiler…

KYK BORÇLARINDA SON DURUM 

KYK borcunun silinmesini bekleyen binlerce üniversite öğrencisi ve mezunu hükümetin bu konuda attığı adımları heyecanla takip ediyordu. Torba yasaya, KYK borçları içeren bir maddenin ekleneceği haberleri gündemde. Buna göre, KYK borçları silinmiyor ancak, borçlar da indirime gitmek ve ödemelerin ertelenmesi söz konusu.

Öğrenim kredisi alan öğrencilerin borcu, kredinin verildiği tarihten öğrenim süresi bitimine kadar geçen sürede verilen kredi tutarlarına, Türkiye İstatistik Kurumu yurtiçi üretici fiyat endeksindeki (Yİ-ÜFE) artışlar uygulanacak hesaplanacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı, endeks ile belirlenen tutarları yarıya kadar indirmeye, cumhurbaşkanı tarafından mücbir sebep hali ilan edilen dönemlerde Yİ-ÜFE uygulamadan ertelemeye yetkili olacak.

Hakkında habibe

Merhabalar YurtTube.com İnternet sitesini kurmamdaki amaç adında da anlaşılacağı üzere yurtçuların yeri,Yurtçuların alanı yani sizin yeriniz burada Yurtlarda yaşanan sorunlar ve personel sorunları dile getirilmekte personelin çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla çeşitli uygulamalar hazırlanmakta, personel görevde yükselme sınavına ilişkin testler,denemeler sunulmaktadır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kyk İzin Nasıl Alınır?

Kyk yurt izin işlemleri, kyk gencizbiz yurt izni,rapor izinden düşer mi,İzin sürem ne kadar?sorularının cevapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.