Ana Sayfa / Krediler / Kyk Kredi ve Burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

Kyk Kredi ve Burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

Kyk Kredi ve Burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?KYK kredi ve burs başvuru işlemleri için verilen süre 21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’da sona erecek. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Öğrencilerin başvuru sırasında  beyan ettiği bilgiler, KYK tarafından kamu kurumları aracılığıyla araştırılacak. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ve öğrenim kredisi tahsis edilecektir.

KYK Kredi ve Burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?Kesin olarak bilinmemekle birlikte Ancak Geçen yılı göz önüne alırsak bu sene Kyk Kredi ve Burs sonuçlarının Kasım ayının 2.haftası yani 5-6 Kasım tarihlerinde açıklanacağını tahmin etmekteyiz.

Burslar ne zaman yatacak?

İlk ödeme kasım ayında iki aylık olarak yapılacak

Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere kasım ayı sonunda ekim ve kasım olmak üzere iki aylık ödeme yapılacak.

Hakkında habibe

Merhabalar YurtTube.com İnternet sitesini kurmamdaki amaç adında da anlaşılacağı üzere yurtçuların yeri,Yurtçuların alanı yani sizin yeriniz burada Yurtlarda yaşanan sorunlar ve personel sorunları dile getirilmekte personelin çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla çeşitli uygulamalar hazırlanmakta, personel görevde yükselme sınavına ilişkin testler,denemeler sunulmaktadır.

Bu habere de bakabilirisiniz

Kyk Borcu Olan Öğrencilere Müjde!

Kyk Borcu Olan Öğrencilere Müjde! Bakan Berat Albayrak, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yönelik borçlarla ilgili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.