Euro 2020 Grup Maçları

Euro 2020 Grup Maçları

Sizin Çanakkale’niz On Hiroşima eder

Sizin Çanakkale’niz On Hiroşima eder

UEFA da Çeyrek Final için son Şanslar

UEFA da Çeyrek Final için son Şanslar

Şampiyonlar ligi Çeyrek Final Kapıları Aralanıyor

Şampiyonlar ligi Çeyrek Final Kapıları Aralanıyor

Yaşam Kalitesi Seviyeniz ( LQ ) Kaç ?

Yaşam Kalitesi Seviyeniz ( LQ ) Kaç ?

Memura erken emeklilik
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 28 Haziran 2016 - 10:08:13
Memura erken emeklilik

Kamuda erken emeklilik imkanı genişliyor. Hangi çalışanlara erken emeklilik imkanı verileceği, önümüzdeki hafta masaya yatırılacak.

Kamu görevlilerini erken emeklilik heyecanı sardı. Erken emeklilik imkanı tanınan mesleklerin kapsamı genişletiliyor. Bu konuya ilişkin önümüzdeki hafta yapılacak toplantı büyük önem taşıyor. sağlıkçılar, öğretmenler, postacılar ve itfaiyeciler başta olmak üzere kamu görevlileri, şimdiden bu toplantıya kilitlendi.

KYK PERSONELİ’DE ERKEN EMEKLİLİK İSTİYOR.

Yüksek öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Personeli de erken emeklilik imkanından yararlanmak istiyor.Geleceğimizin teminatı olan Yüksek Öğrenim gençliğine hizmet verdiklerini dile getiren yetkililer: Öğrencilerimize sadece barınma ve beslenme hizmeti vermiyoruz,bunun yanında sosyal ve sportif faaliyetler,kültürel etkinlikler,kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla eğitim ve seminerler yapmaktayız.Dolayısıyla Yurtkur personeli öğrencilerimizin her türlü dertleri sıkıntıları ve sorunlarıyla ilgilenmektedir.Nöbet hizmetlerinin çok yorucu olduğunu dile getiren yetkililer; Nöbet hizmeti 24 saat üzerinden hizmet verilmektedir. Bu sure içerisinde öğrencilerimizin her türlü sorunlarıyla (Öğrenci beslenme,izin,hasta sevk,yoklama alma,ısınma,öğrenciler arasındaki anlaşmazlıkları çözme,Yurtta huzur ve disiplini sağlama v.b.) ilgilenilmektedir.Bu kadar çok sorunla ilgilenen memur psikolojik olarak çok yıpranmakta ve bu durum iş verimini de düşürmektedir. Ayrıca personelin stresli çalışma ortamları ve iş yoğunluğu nedeniyle ailelerine yeterli vakit ayıramadıklarından ailesel sorunlar artmakta ve bu durumun boşanmalara neden olduğu bir vakıa olarak ortada durmaktadır.

Bu nedenlerle KYK personelinin maddi ve manevi olarak desteklenmesini ve  erken emekliliği hak ettiğini düşünüyoruz yurttube.com sitesi olarak KYK personelinin sorunlarını dile getirdik umarız yetkililer bu sese kulak verir.

KOMİSYON ÇALIŞIYOR
Hükümet, geçtiğimiz yıl, sağlık çalışanlarına erken emeklilik müjdesi vermişti. Konu Ağustos’ta gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde ele alınmış, her hizmet kolu bu yönde talepte bulununca, bir komisyon oluşturulmasına karar verilmişti. Bu kararın ardından hızla harekete geçildi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bünyesinde bir komisyon oluşturuldu. Komisyon da çalışmalarına Kasım’da başladı. Edinilen bilgiye göre; çalışmalarda sona yaklaşıldı. Konu, önümüzdeki hafta masaya yatırılacak. Kamu görevlilerinden kimlerin hangi şartlarda ve süreyle fiili hizmet zammından yararlandırılacağına yönelik 18 Mayıs’ta bir toplantı yapılacak. Toplantıya Maliye Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı yetkilileri ile  memur- Sen ve yetkili sendika temsilcileri katılacak. Toplantı merakla bekleniyor.

MECLİS’E GİDECEK
Çalışma tamamlandığında, hangi hizmet kollarında ve kimlere ne şekilde fiili hizmet zammı verileceğine yönelik ön metinler oluşturulacak. Çalışma sonucunda hazırlanacak rapor, kanun tasarısı haline getirilerek Meclis’e sunulacak. Erken emeklilik imkanı verilecek mesleklerin başında sağlık çalışanları geliyor. Kendilerine erken emeklilik yolu açılmasını bekleyenler arasında öğretmenler, postacılar, itfaiyeciler, mühendis, tekniker, teknisyen ve kimyacılar da yer alıyor. Öğretmenlere erken emeklilik imkanı tanınması, 2014 yılında yapılan Milli  eğitim Şurası’nda da gündeme getirilmişti. Çalışmalar sonucunda beklenen karar çıkarsa, 900 bin öğretmen de fiili hizmet zammı ile emekliliğini öne çekecek meslekler arasına katılacak.

Join the Forum discussion on this post

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz