YurtTube Kyk Kredi Burs Yurt bilgilendirme ve Sosyal gelişim Platformu

21 Mart 2019

Euro 2020 Grup Maçları

Filed under: Spor — Etiketler: , , — habibe @ 17:08

Euro 2020 Grup Maçları

Bakalım kimler gidebilecek…

C GRUBU

Yapılanma içine giren 2 büyük takımın yer aldığı grupta Hollanda yapılanmasını tamamladı ve büyük turnuvalara hazır hale geldi. Almanya’ da ise kötü bir turnuvadan sonra Löw sorunları çözmek adına 3 Bayernliyi milli takımdan çıkardı. Bakalım bu onları iyi mi etkileyecek yoksa daha mı kötü olacaklar. Grupta bu iki takımı zorlayabilecek bir takım varsa o da Kuzey İrlandadır.Onların da gücü sınırlı. Muhtemelen grupta sıralama Hollanda,Almanya,K.İrlanda,Belarus,Estonya şeklinde olacaktır. Hollanda’nın bu grupta maç kaybetmesini beklemiyorum.

E GRUBU

Son Dünya Kupasında da ne kadar güçlü bir takım olduğunu gördüğümüz Hırvatlar nispeten diğer gruplara göre daha rahat bir grupta elemelere hazırlanacaklar. Belki de bu kadro’nun birlikte son turnuvası olabilir. Gruptan rahatlıkla çıkmalarını beklediğim Hırvatlar 2008’den bu yana daha çok çalışarak istediklerini gerçekleştirip köklü takımlar arasında ki yerini aldı. Grup 2.sinin de direk gideceğini düşünürsek burda işler biraz daha karışık hal alıyor. Bale’in eski formundan uzak olması Galler’i sıradan bir takım haline getiriyor.Macaristan ve Slovakya gibi iyi takımların yer aldığı grupta evinde maç kaybetmeyen takım galiba 2.sırayı alacaktır.Grup sıralaması Hırvatistan,Slovakya,Galler,Macaristan,Azerbaycan şeklinde olursa şaşırmayacağım.

G GRUBU

Güçlerin birbirine denk olduğu ve her maçın sonucunun grubun kaderini etkileyeğini bilmek beni bu grupta iştahlandırıyor.Nerdeyse favorinin olmadığı grupta Polonya en güçlü takım olarak göze çarpmakta ama onların da bu grupta diğerleri kadar işleri zor.Heyecanlı bir grup olmasını bekliyorum.Avusturya ve Polonya bir adım önde görünse de bence şanlar eşit bu yüzden de bu grupta sıralama yapmak zor olacak.

I GRUBU

3 Favorinin bulunduğu grupta Belçika en güçlü takım olarak göze çarpmakta ve farklarını tüm maçlarda göstereceklerdir.Grup ikinciliği içinse bir hayli çekişme yaşanacaktır.Takım savunmasıyla göze çarpan Rusya mı? Yoksa takım oyunuyla sonuca giden İskoçya mı? Daha çok takip edebildiğim için bana Rusya bir adım daha önde gelmekte.Grup sıralaması Belçika,Rusya,İskoçya, G.Kıbrıs,Kazakistan,San Marino Şeklinde olacaktır.

A GRUBU

Futbolun beşiği İngiltere’nin rakipsiz olduğu grupta ikinci sıra için çekişme yaşanacaktır.Son yıllarda yeniden yapılanma içine giren Çek Cumhuriyeti,Karadağ’ın bir adım önünde görünüyor.Grupta sıralama İngilitere, Çekya,Karadağ,Bulgaristan,Kosova şeklinde olacaktır.

B GRUBU

Güçlü Portekiz’in favori olduğu grupta ikinci sıra için belki de son maça kadar devam edecek bir çekişme yaşanakcatır.Güçlü savunmasıyla ekol haline gelen Ukrayna’yı son yılların parlayan takımı Sırbistan devirmeye çalışacak.İzlediğimiz maçlara bakacak olursak Sırbistan 2.sırayı elde edecektir.

Grup sıralaması Portekiz,Sırbistan,Ukrayna,Litvanya,Lüksemburg olabilir.

H GRUBU

İşte bizim grup geldi.Herkesin artık başarılar beklediği Milli takım genç ve kuvvetli bir jenerasyonla karşımıza çıkıyor.Uzun yıllar emek verecek bu kadro bir gün başarılı olacaktır eminimki.Bu grupta Fransa’ya kimsenin rakip olma şansı yok ama ikincilik için elimizden geleni yapmalıyız.Grup ikinciliği için son yıllarda izlerken tüm herkese takım oyunuyla keyif veren İzlanda,İtalyan savunmasıyla öne çıkan Arnavutluk ve genç milliler öne çıkmakta.Bir hayli zor olan ikincilik yarışında milli takımımız eğer daha az hata yapar ve gücünün farkında olarak tüm maçlara konsantre olursa neden biz ikinci olmayalım.Eğer daha önce yaptığımız gibi rakipleri hafife alırsak işte o zaman grupta 4.oluruz.İlk maçımız Arnavutluk dikkat etmek gerekir.Çünkü İtalya liginde birçok futbolcusu top koşturmakta ve teknik direktörleri bir İtalyan.Bu yüzden de sabırlı ve konsantre  oynamamız gerek.

D GRUBU

İsviçre’nin güçlü yapısıyla favori olduğu grupta rakiplerine acımasını beklemiyorum.Grup ikinciliği için ise son yıllarda genç jenerasyonlarının gelişimini tamamlamasıyla Danimarka ön plana çıkmakta.Danimarka’yı zorlayacak takım ise İrlandadır ama onlarında gücü buna yetmeyecektir.Grup sıralaması İsviçre,Danimarka,İrlanda,Gürcistan,Cebelitarık olacaktır.

F GRUBU

Hayal kırıklığı yaratan İspanya yeniden küllerinden doğabilecek mi? Takımın beyninin futbolu bırakmasıyla bir hayli zorlanan İspanya grupta rakipsiz diyebiliriz.Grupta ikincilik için zorlu yarış olacak.Bu grup Romanya,Norveç ve İsveç ‘in ne kadar güçlü olduklarını görmemiz için güzel bir fırsat olacak bizlere.Grup sıralaması yapmak nerdeyse imkansız burda.

J GRUBU

İtalyanlar bocalama döneminden sonra kadrolarını tekrar  kurmakla birlikte yavaş yavaş Dünya futboluna mesaj vermeye başladılar.Grup zorlu bir grup olsa da İtalyan savunması ön plana çıkıp grusu süpürecektir.2.’lik için Bosna’nın favori olduğu grupta Yunanistan 2 takımı da zorlaycaktır.

Grup sıralaması İtalya,B.Hersek,Yunanistan,Finlandiya,Ermenistan, Liechtenstein şeklinde olması muhtemeldir.

Son yıllar da tat vermeyen turnuva serüvenlerinden sonra belki bu turnuva serüveni insanların yeniden milli takımlarına dönmeleri için sebep olabilir.Kulüp futbolunun son yılllarda ortalığı domine etmesiyle etkisi azalan milli takım ruhları yeniden aşılanabilir.Futbol katillerinden kurtulacaksa o da bu turnuva serüveni olacak yoksa milli ruh yok olup gidecek…

Atik Yazar

Yorum yapılmamış »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Leave a comment

Powered by WordPress