Kategoriler
Spor

UEFA da Çeyrek Final için son Şanslar

UEFA da Çeyrek Final için son Şanslar

DİNAMO KIEV-CHELSEA

İlk maçta rakibi karşısında güç gösterisi yapan Chelsea turu rahatlıkla geçeceğini Kıev’e gösterdi.Lide 4.lük için inanılmaz bir yarış içinde olan Chelsea şimdiden haftasonunu düşünmeye başlamıştır bile.Kıev’in ise herhangi bir zorlu maçı olmaması ve ligde de konumunun değişmeyecek olması sebebiyle 2 takımın da bu maçta açık futbol sergilemesini bekliyoruz.Bol gollü bir maç bizleri bekliyor.KRASDONAR-VALENCİA

Krasdonar Rus liginin en güçlü takımlarından biri olduğunu bu sezon bize her maçında hissettirdi.Takım savunmalarını oturtmaları onları az gol yiyen ve hücumlarının da güçlü olması çok gol atan bir ekip haline getirdi.Valencia ise bildiğimiz gibi her zaman ki gücünü ilk maçta da gösterdi.İlk maçta Krasdonar’ı kendileri tura ortak etseler de bu turu geçeceklerdir.Gollü bir maç bizleri beklemekte.Eğer biri kazanacaksa bu da Valencia olur diyebiliriz.

SALZBURG-NAPOLİ

Geçen sezonun UEFA’da en şaşırtıcı takımı bence kesinlikle Salzburgtu.Bu sezon da gçlü kadrolarıyla bu tura kadar geldiler.Napoli karşılarına çıkmasaydı belki de çeyrek final de izleyebilirdik. Ama Napoli ilk maçta ağırlığını koyarak turu geçeceğini herkese gösterdi.İşi şansa bırakmazlar bu turda da gollü bir maça imza atarlar. Galip gelerek turu atlarlar.

BENFİCA-D.ZAGREB

İlk maçta beklediğimiz performansı gösteremeyen Benfica biraz da yorgunluğun etkisiyle mağlup oldular.Ama artık bu maçta güçlerini ortaya koyup istedikleri sonucu alacaklardır.Rahat galip gelmelerini beklediğim bu maçta Zagreb de çözülüp gol bulmaya çalışacaktır.

İNTER-E.FRANKFURT

Alman temsilcisi bu sezon en beğendiğim futbol takımlarından biri.Keyif veren futbol anlayışlarını her kulvarda yansıttılar.Ama unutmamak gerekir ki bu kez rakip İnter.İlk maçta şansız olsalar da turu 2.maçta geçecek skora ulaşacaklardır ve turu geçmeyi bileceklerdir.

S.PRAG-SEVİLLA

İlk maçta kaç tane pozisyon kaçırdığını sayamadığım Sevilla bu maçta hata yapmayıp turu galibiyetle geçecektir.VİLLAREAL-ZENİT

Rus liginin araya girmesi takımlarını Avrupa kupalarında bir hayli zorladı.Zenit şansının da yardımıyla Fenerbahçe’yi eledi ama bu tur da İspanyol takımı bir adım önde.Zenit’e bu kez gol lazım bu yüzden de baskılı oynamak isteyecekler.Kontra atak futboluna yatkın Villareal bu turu geçmeyi bilecektir.Gollü bir maç olacağından şüphe yok.

ARSENAL-RENNES

Rennes bu sezon Fransa da ve Avrupa da gücünü herkese gösterdi.Bu turun en zorlu eşleşmesinde ilk maçta Rennes rakibini nerdeyse sahadan sildi.Şimdi İngiltere de ise işleri hayli zor.Arsenal baskılı oynayacaktır ama unutmamak gerekir ki Rennes kontra atak futbolunu en iyi oynayan takımlardan biri defansta verecekleri bir açık Rennes’in tur atlamasına sebep olabilir.Arsenal ligdeki konumunu korumak zorunda ve UEFA kupasını çok ta önemsemeyebilir.Bu yüzden de tur için Rennes bir adım önde duruyor.Gollü ve iki tarafında ortak olduğu bir maç olacaktır.

Atik Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.